Будівництво 184 нових казарм з проекту Міноборони зривається за термінами і вартістю робіт

645x426

Терміни здачі в експлуатацію житла для військовослужбовців, на будівництво якого було виділено з держбюджету 2,3 млрд грн, масово порушуються.
Інформує НОВА.НЕТ з посиланням на  статтю журналістки Ніни Перстньової для “Дзеркала тижня”.

У військових містечках по всій Україні планувалося побудувати 184 будинків на 23 тис. місць. Однак наразі це найчастіше засмічені будівельні майданчики з вигнаними коробками, часто без даху, вікон і дверей. “Таку картину можна побачити на території військових містечок під Одесою — у селищі Чорноморське (колишня Чабанка), на півночі Одеської області — у Подільську (колишній Котовськ), у Первомайську Миколаївської області”, – пише Перстньова.

Уже влітку 2018 року в Міноборони заявили про зрив термінів будівництва і почали розривати договори з підрядниками, порушували умови укладених договорів.

У результаті плани було переглянуто, а контракти переписано.”Здача всіх 184 об’єктів переноситься на 2019 рік”, — мусили констатувати чиновники Міноборони. Хоча спершу заявляли, що 2/3 загальної кількості казарм здадуть 2018-го. А решту — введуть в експлуатацію в першому півріччі 2019-го.

650x879650x790

Як з’ясувала журналістка, ще перед його запуском Державна аудиторська служба України перевірила роботу Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління (ТКЕУ), яке в Міністерстві оборони відповідає за будівництво об’єктів на території військових містечок, і виявила фінансові порушення майже на 21 млн грн. Матеріали передали в поліцію та військову прокуратуру. Зрештою, було відкрито кримінальне провадження. І розпочато розслідування.

Порушення виявили на будівництві військового містечка Дачне-2 (с. Дачне Біляївський район), — його інспектував особисто міністр оборони Степан Полторак улітку минулого року. Відвідав його й президент України Петро Порошенко, який запевнив, що містечко для морської піхоти здадуть до кінця 2018 р. Це той самий об’єкт, який зводиться за стандартами НАТО, вартістю 250 млн грн.

“Слідчі встановили, що службові особи Південного ТКЕУ уклали договори підряду на будівництво об’єктів військового містечка за явно завищеними цінами. Крім того, надалі за фіктивними документами на рахунки ряду компаній безпідставно переказувалися величезні суми бюджетних коштів. У підсумку, сума збитків становила майже 21 млн грн. Порушення було виявлено й на об’єктах в інших військових містечках — у Подільську та Одесі.

Проте низка фірм, які фігурують у кримінальній справі, отримали нові підряди на будівництво казарм нового зразка у військових містечках — у селищі Чорноморське, у Подільську і в тому ж Дачному. Суми контрактів теж вражають. Загалом по країні середня вартість будівництва однієї казарми — 15,3—17,3 млн грн. В Одеській області сума контракту перевищує 20 млн грн”, – йдеться в статті.

Серед переможців торгів на будівництво казарми в селищі Чорноморське значиться ТОВ “СК-Даріна” (село Хлібодарівка Донецької області). Чиновники оборонного відомства підписали з нею контракт на 20,4 млн грн. Казарму компанія мала здати під ключ наприкінці грудня 2018 р. Але в терміни не вклалася. Врешті-решт, договір було розірвано. Компанія за частину виконаних робіт отримала 8,8 млн грн, а Міноборони — недобуд.

Інший фігурант кримінального провадження — ТОВ “ІБВК “Квадр” (м. Одеса) — виграв кілька тендерів: на будівництво казарми в Подільську за 16,6 млн, казарми в тому ж с. Дачне за 16,9 млн, і в січні ц.р. було підписано договір на будівництво гуртожитку за 33,9 млн грн, знову ж, у Дачному. Ця компанія, крім того, добилася доплати у розмірі 5,5 млн грн за старим контрактом на будівництво гуртожитку в тому ж Дачному.

“Відтак, на рахунки ТОВ “ІБВК “Квадр” тільки за минулий рік надійшло майже 27,3 млн бюджетних коштів. При цьому жодну казарму так і не здали вчасно. Але “роман” із цією компанією, що належить колишньому градоначальнику Одеси Леонідові Чернезі, триває й досі”, – пише Перстньова.

Така сама історія і з іншими контрактами. Наприклад, ТОВ “ІБК “Екотехбуд” (м. Одеса) виграло тендери на будівництво двох казарм у Подільську. Сума договорів — 17,1 і 15,7 млн грн. Терміни здачі — кінець 2018 р. Але кінця роботам там не видно. За двома договорами підряду освоєно 13,1 млн грн. При цьому чиновники погодилися продовжити контракт ще на шість місяців.

За інформацією Перстньової, всі договори підряду були підписані тимчасово виконуючим обов’язки начальника Південного ТКЕУ Ігорем Литвинюком, який раніше обіймав посаду очільника Овідіопольського району і був у 2016 р. звільнений президентом після того як депутати райради висловили йому недовіру.

У січні 2019 р. міністр оборони повідомив, що він звільнив двох начальників квартирно-експлуатаційних управлінь Міноборони за неефективне використання бюджетних коштів. Ще два офіцери з цих самих управлінь понижені на посаді та у званні. І це через кілька місяців після того, як військова прокуратура Південного регіону, а точніше — її відділ протидії корупції взявся за вивчення контрактів, підписаних Литвинюком.

Як зазначає журналістка, військові прокурори, що добачили явне завищення вартості контрактів, досі їх вивчають. Останнє клопотання, спрямоване ними до суду в січні ц.р., стосувалося призначення судової будівельно-технічної експертизи, яка мала прояснити ситуацію з вартістю виконаних робіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *