БПЛА: Росія знову намагається “Наздогнати і обігнати!”…

 Після того, як турецькі військові «помножили на нуль» всі розрекламовані та розхвалені російські ППО в Лівії, Сирії, а Азербайджан здійснив теж саме під час відвоювання Нагірного Карабаху, на Росії знову вирішили «Наздогнати і обігнати!»

 

 За даними OSINT-досліджень InformNapalm, з 2014 року РФ активно застосовує у війні проти України на Донбасі більше  8 типів військових БПЛА, які виконують розвідувальні функції та застосовуються для проведення інформаційно-психологічних операцій.

 

 26 жовтня цього року російські ЗМІ випустили пропагандистський відеосюжет, в якому показали перший російський ударний БПЛА “Оріон”, який був переданий до ЗС РФ у квітні 2020 року. Про це повідомляє informnapalm.

 

 Розробка ударного БПЛА “Оріон” на Росії велась з 2011 року, але лише в листопаді 2019 року БПЛА «Оріон» потрапив на дослідно-військову експлуатацію до ЗС РФ. 16 листопада 2019 під час випробувань БПЛА “Оріон” раптово “незаплановано приземлився” неподалік житлових будівель в селищі Листвянка Рязанської області. Схоже, що місцеві жителі дуже зраділи такій “оказії”, наробили фото інциденту і похвалилися ними у соцмережі. Військові причиною катастрофи назвали “відмову техніки”.

 

 Російські військові експерти вже більше 10 років пишуть аналітичні матеріали на тему «гострої необхідності для РФ скоротити значне технічне відставання від США, Ізраїлю та Туреччини в сфері виробництва ударних БПЛА».

 

 Не виключено, що сюжети про БПЛА “Оріон” є інформаційною спробою похвалитися про певні напрацювання та вихід на якісно новий рівень. Хоча об’єктивні спроможності РФ в галузі розробок безпілотної високоточної зброї залишаються під питанням. В 2018 році міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm опублікувала звіт про комплектацію російського БПЛА “Орлан-10” (бортовий №10332), який впав 06 листопада 2016 в районі Донецької області в акваторії Азовського моря, та яскраво продемонстрував якість російських розробок в галузі безпілотних літальних апаратів.

 

 Виявилося, що від російського виробника БПЛА “Оріон” має тільки корпус і навігаційний приймач МНП-М7, який створений на базі мікросхеми ADSP-BF534 американської компанії Analog Devices. Решта комплектуючих: GPS-трекер, стартер-генератор, двигун, модуль запалювання, польотний контролер, модуль передавання телеметрії і GPS-модуль  – вироблено в США, Німеччині, Японії, Китаї та інших країнах. Ці технології відносяться до товарів подвійного призначення, які Росія купує та використовує у воєнних цілях.

 

 Не виключено, що Кремль, вражений якістю використання БПЛА проти своїх військ у Сирії, Лівії та Азербайджані, найближчим часом може спробувати «попрактикуватися на живих мішенях» для перевірки можливостей «останніх новітніх російських розробок» на своєму найбільшому військовому полігоні «ЛуганДонія»…

 

Нагадуємо: