Бійці АТО і переселенці склали петицію до Президента про збільшення фінансування програми «Доступне житло»

images

Учасники АТО, переселенці і громадяни України, які потребують поліпшення житлових умов, склали петицію до Президента України Петру Порошенко.

У розділі Електронних петицій на сайті офіційного представництва Президента України з’явилася петиція про збільшення фінансування і запуску в повному обсязі роботи програми «Доступне житло» для воїнів АТО, внутрішньо переміщених осіб і громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Укладачі петиції звертаються до Порошенка з проханням забезпечити реалізацію їх права на житло, передбаченого ст. 47 Конституції України.

ВПЛ і бійці АТО відзначають, що програма «Доступне житло» спочатку дала надію громадянам, які були позбавлені свого житла через збройного конфлікту на сході країни, і громадянам, які з об’єктивних причин не мають можливості самостійно придбати будинок, на підтримку з боку держави в рішенні цієї проблеми.

Але на сьогоднішній день єдиною можливістю отримати державну підтримку на вирішення житлової проблеми є сплата 50% вартості житла за свій рахунок.

«Більшість сімей ВПЛ не мають власних коштів для цього: поки є надія на отримання пільгового іпотечного кредиту під 7% річних за рахунок бюджетних коштів, – йдеться в петиції. – Однак Кабінет Міністрів України зволікає з прийняттям підзаконних нормативних актів по запуску другої частини програми «Доступне житло», а саме пільгового іпотечного кредиту ».

Так, в 2017 році за ініціативою «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» на реалізацію програми було виділено 30 млн грн, а бюджетом України на 2018 рік передбачено 100 мільйонів. Але цього, за словами укладачів, недостатньо для повноцінного вирішення житлової проблеми.

У процесі підготовки бюджету на 2018 рік на засіданні Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, що відбулися 20 вересня 2017, пройшло обговорення необхідності фінансування зазначеної бюджетної програми. Всіма сторонами обговорення було визнано, що для вирішення житлових проблем категорій громадян, які мають право на участь у програмі «Доступне житло», необхідний рівень фінансування становить 1 млрд грн щорічно.

З ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України саме ця сума була запропонована до проекту Державного бюджету України на 2018 рік. Але Міністерство фінансів України урізав цю суму до 100 млн грн.

У петиції підкреслюється, що порушення конституційного права на житло призводить до порушення інших прав, зокрема: права на пенсійне забезпечення, права голосу на виборах, права на працю, права на безперешкодний виїзд за кордон.

«Оскільки реалізація багатьох цивільних прав пов’язана з реєстрацією місця проживання, то не потрібно придумувати нові нормативні документи, додаючи нас в закони як окрему категорію громадян. Достатньо лише один раз державі виконати свій обов’язок по реалізації права кожного громадянина України на житло », – наголошується в документі.

Переселенці і військові розповіли, що отримання власного житла для більшості з них є надскладним завданням в сучасних реаліях, з огляду на рівень оплати праці. Тому вирішити її самостійно майже неможливо.

«Саме тому, ми просимо Вас як гаранта Конституції України, політичне обличчя, яке має право законодавчої ініціативи, політика, який має в парламенті підтримку найбільшої фракції, ініціювати і підтримати перегляд розміру (в бік збільшення) фінансування програми« Доступне житло »в бюджеті України 2018 року до необхідного рівня в 1 млрд грн і проектах Державного бюджету на наступні роки, а також ініціювати перед Прем’єр міністром України запуск пільгового іпотечного кредиту під 7% річних за рахунок бю житніх коштів шляхом прийняття відповідних підзаконних нормативних документів », – звертаються укладачі до Президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *