«Більше люблять Україну, ніж себе»: в Миколаєві вітали військових і волонтерів

1480866387_dsc_4019

У неділю, 4 грудня, в Миколаївському обласному палаці культури відбулися урочисті збори, присвячені Міжнародному дню волонтера і 25-й річниці Збройних Сил України.

Як повідомляє “НОВА” за посиланням “Новосной Николаев”, у залі ОДК зібралися представники влади, військовослужбовці миколаївських частин, представники волонтерських організацій та рухів.

У своїй вітальній промові перший заступник голови обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь зазначив, що Міжнародний день волонтера почали святкувати в 1985 році, 5 грудня. І тільки в 1991 році, 6 грудня, коли вже з’явилася незалежна Україна, Верховною Радою був проголосований закон про Збройні Сили України. І за неймовірним збігом обставин, День волонтера і День ЗСУ стали поруч – відзначаються 5 і 6 грудня. Перший віце-губернатор вважає це символічним, оскільки волонтери «завжди знаходяться поруч з армією і практично від неї невіддільні».

– Я думаю, що кожен з вас пам’ятає весну 2014 року, коли ми вперше зіткнулися з агресією Росії. І за багато років, напевно, перший раз пильно подивилися на нашу армію. І ми побачили, що, як і в усі віки, в ній було дуже багато сміливих, мужніх бійців. І тим не менше, їй практично ні з чим було воювати. Хлопці на передовій сиділи без питної води, без їжі, без елементарної амуніції, без бронежилетів, без розвантажень і іншого. І ось тут з повний зріст стали волонтери, і десь навіть під бомбардуваннями – ми ці всі моменти пам’ятаємо – зробили все, щоб спорядити нашу армію і забезпечити її всім необхідним – і їжею, і водою, і теплим одягом, а в подальшому і новітніми прицілами, рушницями, тепловізорами та іншої необхідної амуніцією, – сказав В’ячеслав Бонь.

Він подякував усім присутнім за те, що ми на Миколаївщині «не бачимо всіх тих жахів війни, які бачать наші співгромадяни на сході України», і за те, що «небо над Миколаївщиною дійсно мирний».

Глава облради Вікторія Москаленко назвала ці свята одними з найважливіших в Україні, оскільки присвячені тим людям, які сьогодні стали на захист України і увійшли до складу Збройних Сил України.

– Це ті хлопці, які ще в 2014 році не знали, що їх чекає на Сході України, де йде сьогодні війна. І вони взяли зброю в руки, тому що вони особливі. Вони більше люблять нас, ніж себе, більше люблять Україну, ніж себе, більше люблять свої родини, ніж себе. А волонтери – це ті люди, які стали на допомогу тим хлопцям і дівчатам, які пішли зі зброєю в руках оборонятися і захищатися. Хоча і говорили, що Південь України – це будуть проросійські проекти, я дуже щаслива, що сьогодні наші волонтери – кращі в Україні, що наш Миколаїв має більше військових частин, ніж будь-який інший місто або область України, – сказала Вікторія Москаленко.

Всіх волонтерів вона назвала однією великою родиною, висловила думку, що «не можна не допомагати таким, як ви, оскільки ви надихаєте і нас, хто сьогодні при владі», і висловила радість від того, що волонтерів, військовослужбовців та добровольців з кожним роком стає більше.

Мер Миколаєва Олександр Сенкевич додав, що військових і волонтерів об’єднує спільна мета, якої домагаються вони спільними зусиллями.

– Я сьогодні відчуваю, що ми одна велика сім’я. Велика родина, яка у важку хвилину об’єдналася заради однієї мети – дати відсіч ворогу, який зазіхнув на нашу державність. Ми, нарешті, задумалися над тим, про що співаємо в нашому гімні – чи дійсно ми козацького роду, – сказав Олександр Сенкевич. – Сьогодні мені дуже приємно бути тут, відчувати себе в теплій, сімейній, такий щирій атмосфері, коли я відчуваю, що всі, хто поруч зі мною, мають одну-єдину мету – щоб скоріше завершилася війна і ми всі могли відзначати це свято в мирній щасливою Україні.

Міський голова подякував усім військовослужбовців, які оберігають наш спокій і «ми тут в Миколаєві можемо мирно спати і спокійно переміщатися по місту, не пригинаючи голову». Всім військовим він побажав міцного здоров’я, міцних нервів, а всім миколаївцям – світу над головою.

В ході церемонії був нагороджений грамотами та подяками особовий склад кількох військових частин, дислокованих в Миколаївській області, а також десятки організацій, фондів і рухів, які об’єднують як волонтерів, так і військових – учасників АТО, і допомагають їм у їх діяльності.

«Больше любят Украину, чем себя»: в Николаеве поздравляли военных и волонтёров (ФОТО)

«Больше любят Украину, чем себя»: в Николаеве поздравляли военных и волонтёров (ФОТО)

«Больше любят Украину, чем себя»: в Николаеве поздравляли военных и волонтёров (ФОТО)

«Больше любят Украину, чем себя»: в Николаеве поздравляли военных и волонтёров (ФОТО)«Больше любят Украину, чем себя»: в Николаеве поздравляли военных и волонтёров (ФОТО)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *