«Безпека та відповідальність»: ветерани Миколаєва успішно реалізовують проєкт з соціальної реабілітації побратимів та навчання цивільних

Завдяки зусиллям ветеранів АТО/ООС з громадського формування «Бузький гард» та залучених ними організацій, всі бажаючі жителі Миколаївщини в рамках проєкту «Безпека та відповідальність» мають змогу отримати знання з актуальних питань безпеки та самооборони

Окрема тема – ветерани російсько-української війни, для яких  проєкт – це шанс «прокачати» себе, відновити власні навички та інколи навіть «знайти» себе у мирному житті.

Одні з останніх подій, що відбулися у рамках проєкту, – дводенний навчальний курс з домедичної допомоги BLS «Основи підтримки життя», проведений спільно з інструктором міжнародної організації «Мальтійська служба допомоги» та матч першого рівня IPSC Ukrainе з практичної стрільби з карабіну.

 

І якщо курс з домедичної допомоги був розрахований на осіб, які не мають медичної освіти,  але бажають освоїти навички, що допоможуть врятувати життя та здоров’я потерпілому до прибуття медиків, тобто, для всіх бажаючих, то в матчі з практичної стрільби з карабіну взяли участь курсанти факультету підготовки спеціалістів Військової розвідки та спеціального призначення ВАО, представники ВСУ, а також приватних охоронних структур.

За словами голови громадського формування «Бузький гард», одного з авторів курсу «Безпека та відповідальність», колишнього бійця батальйону «Азов» Іллі Зелінського, цей проєкт є своєрідним трампліном, за допомогою якого ветерани можуть тримати себе у формі та соціалізуватися у мирному середовищі.

 

 – Часто буває, що людина, повернувшись із зони бойових дій, опиняється без перспектив і не може влаштуватися у існуючих структурах. Ми допомагаємо своїм побратимам отримати знання та вміння, які б допомогли їм реалізувати себе у спорті чи охоронних компаніях. Приємно, що до «Безпеки та відповідальності» долучається багато цивільних, особливо жінок, які  прагнуть опанувати основи самозахисту, – розповідає Ілля Зелінський і додає, що проєкт не обмежується одним роком, бо з кожним разом до заходів долучається все більше людей, він «затягує» велику кількість миколаївців.

 – Ми розбиваємо наші заняття по тематичним блокам, адже це і інструктаж з ножового бою, стрільби, медицини, співпраця з юристами та психологами. У найближчих планах – більш тісна взаємодія зі спілками учасників АТО/ООС на території області, адже від них також надходить багато запитів і не справедливо обмежувати нашу діяльність лише містом Миколаїв, – говорить громадський активіст.

 

До речі, сам Ілля Зелінський, повернувшись з фронту, разом з побратимами організували охоронну фірму, яка надає послуги з фізичної охорони та консультації з питань безпеки. І така історія успіху, на щастя, не єдина.

Завдяки співпраці з громадським формуванням «Бузький гард» та проєкту «Безпека та відповідальність» відкрив для себе принципово нові перспективи і колишній гранатометник 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Олександр Артеменко.

 

 – До участі в АТО я працював в державній структурі, повернувшись після служби, я зрозумів, що це не моє, – ділиться десантник, – завдяки знанням, отриманим в рамках проєкту «Безпека та відповідальність», я зміг влаштуватися в приватне охоронне агентство, де працюю до цього часу.

Ветеран також акцентує увагу на тому, що в сучасному світі навички особистої безпеки є не просто важливими, а життєво необхідними, адже не дарма існує приказка: ««В критичній ситуації ти не піднімешся до рівня своїх сподівань, а впадеш до рівня своєї підготовки».

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС