Безоплатне зубопротезування ветеранів війни - Nova

Безоплатне зубопротезування ветеранів війни

Безоплатне зубопротезування ветеранів війни

На нараді з питань ветеранської політики під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук обговорювали стан реалізації пілотного проєкту безоплатного зубопротезування ветеранів війни. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

  Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розробила форму договору для медичних закладів, які бажають взяти участь у реалізації проєкту. Учасниками можуть стати заклади всіх форм власності: державні, комунальні та приватні.

  Станом на 1 квітня НСЗУ вже отримала пропозиції щодо контрактування для участі у проєкті: наразі 71 заклад охорони здоров’я подав відповідні пропозиції. З них вже підтверджено 48.

  Підстави надання ветеранам війни послуги – направлення лікуючого лікаря-стоматолога.

  Надавач медичних послуг зобов’язується забезпечити наступний обсяг послуги (специфікація) відповідно до потреб пацієнта:

1. Проведення стоматологічного обстеження пацієнта/пацієнтки з метою визначення обсягів та методу зубопротезування.
2. Проведення інструментальних досліджень, зокрема, рентгенографії або ортопантомографії, або інших методів дослідження відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
3. Встановлення таких типів зубних протезів: незнімного металокерамічного та/або повного/частково знімного нейлонового/акрилового протезу, та/або частково знімного (бюгельного).
4. Підготовка ротової порожнини, зокрема, опорних зубів, до встановлення визначеного типу зубного(их) протеза(ів) (без урахування лікувальних процедур).
5. Виготовлення зубного(их) протеза(ів) (незнімного металокерамічного та/або повного/частково знімного нейлонового/акрилового протезу та/або частково знімного (бюгельного), що включає отримання відбитків і реєстрацію прикусу, вибір матеріалу та дизайну майбутнього протеза(ів), фрезерування або моделювання протеза(ів) в зуботехнічній лабораторії.
6. Проведення фіксації зубного(их) протеза(ів), що включає клінічне припасування та контроль конструкції, фіксацію, корекцію та полірування.
7. Проведення своєчасного знеболення на всіх етапах зубопротезування.
8. Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
9. Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
10. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги.

  Програма триватиме до кінця листопада 2024 року.

НАГАДУЄМО:

https:///zakon-10313-poklykanyj-zabezpechyty-prava-vijskovosluzhbovtsiv-na-sotsialnyj-zakhyst/
Поділитися: