Берлин напомнил Москве, что конфликт на Донбассе “не забыт”

org_fzal24

Виконуючий обов’язки міністра закордонних справ ФРН Зігмар Габріель вимагає прийняття якнайшвидшого вирішення щодо миротворчої місії в Україні.

Пропозиція Москви він називає “недостатнім”, передає Tagesspiegel.

“Поїздка в Україні повинна була стати знаком солідарності”, – пише автор публікації Клаудіа фон Зальцен. Перед вильотом Зігмар Габріель, глава німецького МЗС, заявив про те, що хоче показати людям в Україні, що вони “не залишені напризволяще. Для нас цей конфлікт не заморожений, не забутий, а є надзвичайно актуальним і вкрай небезпечним”. Спочатку глава зовнішньополітичного відомства ФРН планував відвідати лінію військового зіткнення в Донбасі, однак туман завадив планам міністра.

Військовий конфлікт на сході країни триває ось уже чотири роки, нагадує автор статті. У ньому загинули більше 10 тис. Чоловік, за даними ООН 3,4 млн українців потребують гуманітарної допомоги. “За мир досі не йдеться. Незадовго до Різдва знову велися переговори про перемир’я, проте спостерігачі ОБСЄ продовжують день за днем реєструвати порушення його умов”, – йдеться в статті.

“У Києві Габріель висловився за прийняття якнайшвидшого вирішення щодо миротворчої місії ООН для Східної України. Відповідне пропозиція надійшла в минулому році від президента РФ Володимира Путіна. Правда, Росія наполягає на тому, щоб обмежити присутність” блакитних касок “територією, що безпосередньо прилягає до лінії військового дотику “, – зауважує автор. На думку Габріеля, “це призведе до того, що сьогоднішня лінія зіткнення стане де-факто кордоном”.

“Розумним рішенням була б місія, що складається зі збройних миротворців (…), які могли б гарантувати дотримання умов перемир’я по всій Східній Україні”, – зазначив Габріель. Україна, додає журналістка, вже кілька років наполягає на місії, яка могла б ефективно контролювати насамперед кордон з Росією.

Як пише далі автор, “у вересні висловлювання Зигмара Габріеля щодо антиросійських санкцій викликали невдоволення в Києві”.

Мова тоді йшла про зняття з Росії санкцій ще до повної реалізації Мінських угод. “Українські політики тоді ставили в провину міністру близькість до Кремля. Тепер, – пише на закінчення фон Зальцен, – слова Габріеля про те, що російська пропозиція по миротворцям є” недостатньою “, будуть правильно почуті Києвом”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *