Артилеристи ЗСУ будуть проходити навчання в спеціалізованій школі

На базі ​​84-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного було відкрито спеціалізовану артилерійську школу. Там будуть проходити підготовку  штатні розрахунки самохідних гармат 2С1, 2С3, 2С5, 2С7 та 2С19.

 

Про це повідомляє АрміяІнформ. 

 

“Одночасно тут може навчатися близько сотні військовослужбовців. Після її закінчення вони отримають сертифікат 1-го кваліфікаційного рівня, який, зокрема, може вплинути на підвищення їхнього грошового забезпечення”, – зазначив имчасовий виконувач обов’язків командира 356-го навчального артилерійського полку підполковник Роман Забава.

 

 

За словами начальника школи самохідної артилерії підполковника Євгена Кравченка, навчання фахівців-артилеристів розраховане на один місяць. Більша частина часу, а це майже 70 %, буде виділена на практичну підготовку.

 

— Перші 9 діб триватиме індивідуальна підготовка за напрямками: командир гармати, навідник, номер обслуги та механік-водій. Після цього почнеться колективна підготовка у складі зведених або штатних розрахунків. Вінцем курсу підготовки стануть виконання завдань з бойовою стрільбою штатним артилерійським пострілом, — розповів начальник школи підполковник Євген Кравченко.

 

З нагоди відкриття школи самохідної артилерії на території навчального артилерійського полку відбувся урочистий мітинг.

 

“Ця школа самохідної артилерії — єдина у Збройних Силах України. Вона дуже потрібна з огляду на те, що йде неоголошена війна на сході країни. І ці навички та знання, здобуті у школі, вкрай необхідні сьогодні на передовій. Тож вітаю і колектив полку, і школи самохідної артилерії та бажаю успіхів у навчанні фахівців-артилеристів”, – зазначив з нагоди відкриття школи самохідної артилерії начальник штабу – заступник начальника 184-го Навчального центру полковник Юрій Тищенко.

 

Після перерізання символічної стрічки військовий капелан частини отець Тарас благословив і окропив свяченою водою особовий склад школи та її навчально-матеріальну базу.

 

Вже в середині січня до новоствореної школи самохідної артилерії 184-го Навчального центру прибуде перша партія фахівців для опанування артилерійськими премудрощами та вдосконалення своїх навичок. До речі, це вже четверта школа, створена в навчальному артилерійському полку для підготовки кваліфікованих кадрів для потреб артилерійських підрозділів. Крім того, тут уже успішно працюють школа протитанкової артилерії, мінометна школа та школа самохідної артилерії. А в перспективі на наступний рік відкриють і школу реактивної артилерії.

 

Нагадуємо: