Армія Бангладеш прийняла на озброєння китайські танки VT-5, також відомі як Type-15

У листопаді минулого року Міноборони Бангладеш оголосило переможцем китайську бойову машину, а їхні поставки почалися в квітні поточного року.

VT-5 виграв в тендері у таких конкурентів як турецько-індонезійський танк Kaplan і південнокорейський K21-105.

В рамках першого контракту армія Бангладеш отримає 44 танка VT-5. При цьому китайські ЗМІ вказують про наявність контракту ще більш ніж на 150 одиниць цих машин.

Відомо, що спочатку планувалося зробити основним танком китайський VT1A, він же МВТ-2000. Було закуплено 44 штуки, але через проблеми з поставками українських двигунів 6ТД-2 нових контрактів не було.

VT-5 позиціонується як легкий танк, хоча по масі його можна було віднести до середніх. Габарити і маса танка відповідають можливостям середніх і важких військово-транспортних літаків, що дозволяє перевозити його по повітрю, а також проходити місцевості з малотонажними мостами.

 

Танк VT-5 має класичне компонування. Екіпаж – 3 особи. Сучасні приціли командира і навідника, що мають тепловізійні канали, дозволяють ефективно знищувати противника в будь-який час доби.

Потужність двигуна – 1 000 к.с. «Легкий танк» має відповідну рухливість. Максимальна швидкість заявлена на рівні 70 км / год. Запас ходу – 450 км. Машина перетинає рів шириною 2,7 м і піднімається на 850-мм стінку. Танк не може плавати, але здатний перетинати водні перешкоди по бродах глибиною 1,1 м.

У підбашенному відділенні розміщуються командир і навідник, кожен з яких має комплект обладнання, що складається з оптичного і тепловізійного прицілів, а також лазерного далекоміра. Крім того, місце командира танка оснащено системою кругового огляду.

VT-5 отримав системи супутникової навігації та зв’язку, а також сучасні засоби управління. Екіпаж може отримувати дані про цілі з різних джерел, а також передавати інформацію про виявлені об’єкти противника в штаб або іншим танкам.

Він озброєний 105-мм нарізною скорострільною гарматою, китайська копія Royal Ordnance L7, яку застосовували для оснащення танків країн НАТО. Гармата танка крім підкалиберних бронебійних снарядів може викорисовувати також керовані ракети. Заряджання автоматизоване. Загальний боєкомплект танка складається з 38 пострілів всіх типів. Після пострілу автомат заряджання самостійно викидає порожню гільзу за межі бойового відділення.

Є 7,62-мм спарений і 12,7-мм зенітний кулемети. Навідник отримав в своє розпорядження сучасний приціл з лазерним далекоміром і тепловізійним каналом. Командир має панораму, що дозволяє йому вести круговий пошук цілей і при необхідності дублювати дії навідника.

 

Зовні VT-5 схожий на танки Тип 96А і VT4, але істотно менший них за масою і габаритами. Довжина VT-5 (з гарматою, спрямованої вперед) становить 9,2 м, ширина (з бічними спідницями) – 3,3 м, висота (по даху башти) – 2,5 м.

Характерною особливістю зовнішнього вигляду танка нового зразка є модульна конструкція броньового захисту лобової частини башти. Корпус і башта посилені за рахунок установки динамічного захисту (ДЗ). Незважаючи на те, що ця техніка належить до класу легкої, маса танка становить від 33 до 36 т в залежно від типу бронювання.