Американські стратегічні бомбардувальники B-52 «відмітились» біля Азовського моря

Американські стратегічні бомбардувальники B-52 вперше пролетіли над територією України.

У Командуванні Повітряних Сил ЗС України АрміяInform повідомили, що два військові літаки ВПС США Боїнг B-52 Stratofortress вилетіли з авіабази Ферфорд у Великій Британії сьогодні вранці. Стратегічні бомбардувальники пролетіли над територією об’єднаної Європи, де їх супроводжували винищувачі ВПС країн НАТО та ключових партнерів Альянсу.

Близько опівдні літаки наблизились до українського повітряного простору.

На кордоні бомбардувальників США зустріли винищувачі бригад тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України Су-27 та МіГ-29. Українські військові льотчики перехопили естафету в польських колег на F-16 і забезпечили супровід через усю територію України від західного кордону до узбережжя Азовського моря та у зворотному напрямку.

У росіян трохи підгоріло, адже випустити на перехват свої винищувачі вони не змогли, бо B-52  знаходилися в повітряному просторі України.

Місія B-52 мала плановий характер і здійснювалася з метою досягнення сумісності ВПС країн НАТО та партнерів. У Командуванні українських Повітряних Сил очікують, що така співпраця у сфері колективної безпеки продовжиться й надалі та в майбутньому буде лише посилюватися.

Американські військові літаки цього року вже пролітали над Україною.

Пара стратегічних бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer вилетіла з американської авіабази Елсворд, перелетіла Атлантику, територію європейських країн та 29 травня 2020 року перетнула повітряний простір України. Їх супровід також здійснювали українські винищувачі: пара Су-27 та пара МіГ-29.