Аеростат летить над континентальною частиною Північної Америки

  США відстежують висотний аеростат, який летить над континентальною частиною Північної Америки. Про це заявив речник Пентагона, бригадний генерал Патрік Райдер, повідомляє CNN. Офіційні особи заявили, що є “висока впевненість”, що цей шпигунський аеростат належить Китаю.

  “Наразі повітряна куля перебуває на висоті, значно вищій за комерційний повітряний рух, і не становить військової чи фізичної загрози для людей на землі”, — сказав Райдер.

  Американські військові вирішили не збивати повітряну кулю, хоча поточна траєкторія польоту кулі пролягає над “низкою чутливих об’єктів”. “Ми відстежуємо, які можливості вона може мати для отримання інформації, і продовжуємо стежити за аеростатом”, – заявив речник. Її політ не становить значного ризику для збору розвідувальної інформації. За оцінками, аеростат має “обмежену додаткову цінність” з точки зору збору розвідувальної інформації, додав чиновник.

  МЗС КНР заявило, що це не розвідувальний апарат, а звичайний метеозонд, який трохи відхилився від курсу.  Безпілотна куля потрапила в американський повітряний простір через свою “вкрай обмежену здатність до самостійного маневрування”.

  Американців таке пояснення не влаштувало. Через цю повітряну кулю Держсекретар США Блінкен відмовився від візиту до Пекіна.

 

НАГАДУЄМО:

Газовий саміт у Стамбулі, – влада Туреччини перебирає на себе контроль за газопостачанням