Адміністрації територіальних громад не вважають за потрібне витрачатись на оборону України

  Українські міста витратили на благоустрій утричі більше, ніж на оборону. Такі дані оприлюднює видання Forbes. Так, на благоустрій було витрачено 12,7 млрд., а на оборону – лише 3,7 млрд. грн. В абсолютних значеннях найбільше військових витратили в місті Дніпро.

  Ужгород, Харків та Чернівці на оборону не витратили жодної копійки. Як для Харкова війна, напевно, десь дуже далеко. Єдине місто, що витратило на оборону більше, ніж на озеленення та плитку – Житомир. У цьому списку, чомусь, немає Києва.

  Це все відбувається в умовах, коли набрав чинності закон про передачу “військового ПДФО” (податок із зарплат військових) із місцевих бюджетів до державного.

  “Можна багато чого розповідати. Можна передавати щось військовим “спільно з …”. Можна навіть бронежилети особисто перевантажувати. Але числа безжальні. І журналісти Forbes – теж. Скільки Харків отримує військового ПДФО? 4,7 мільйрди гривень (більше, ніж будь-хто). Скільки Харків закладає на благоустрій? 1 мільярд гривень. Скільки Харків в бюджеті міста закладає на оборону? Нуль.”, – пише у Телеграм “Алексей Харьковский”. 

  А коли до мерії Харкова звернулися бійці ППО з проханням придбати п’ять пікапів для «мисливців за Шахедами», виявилося, що у громади міста на це немає грошей. “Ну, нам не звикати. Тому Help Army Kharkiv  та БФ “Харків з тобою” відкрили збір на автівки”, – пише “Алексей Харьковский”. Далі він продовжує: “Якщо зазвичай я апелюю до вашого патріотизму, то сьогодні – до егоїзму: це не військовим потрібні пікапи для захисту харківського неба. Це харків’янам потрібно, щоб вони (ППО) мали ці пікапи“.

НАГАДУЄМО: