89 доба війни: ситуація на фронті станом на ранок 23.05.2022 року

  Пресслужба Генерального Штабу ЗСУ інформує, що на початок 89 доби повномасштабної російської агресії ворог збільшив інтенсивність застосування авіації, щоб знищити критичну інфраструктуру у зоні ведення активних бойових дій.

 

На Волинському та Поліському напрямках збройні сили Білорусі ведуть розвідку, розгортаються додаткові підрозділи у прикордонних районах Гомельської області. Такі дії відволікають на себе частину підрозділів ЗСУ, які зараз потрібні на Сході і Півдні України.

 

На Слобожанському напрямку силами 6-ої загальновійськової армії Західного військового округу та Балтійського флоту, ворог веде бойові дії з метою утримання зайнятих раніше позицій на Харківському напрямку. Посилюючи поліцейсько-адміністративний режим, підрозділи рашистів встановлюють блокпости та фортифікаційні споруди на під’їзних шляхах та безпосередньо поряд з населеними пунктами Великий Бурлук, Капітолівка, Михайлівка, Левківка, Забавне та Куп’янськ.

 

На Слов’янському напрямку силами окремих підрозділів Західного військового округу, 11-го армійського корпусу Балтійського флоту, Східного та Центрального військових округів, російські загарбники здійснюють підготовку до відновлення наступу. Ворог здійснив чергову спробу наступальних дій в районі населеного пункту Довгеньке. Наступ відбито підрозділами Сил оборони. Ворог зазнавши втрат відступив.


На Лиманському напрямку активних бойових дій не вів. Окупанти обстрілювали інфраструктуру в районах населених пунктів Лиман, Озерне та Діброва.


На Сєвєродонецькому напрямку ворог зосередив зусилля у напрямку н.п.Сєвєродонецьк. Вів штурмові дії в районі Тошківки.


На Донецькому напрямку противник не полишає спроб прорвати оборону наших військ та вийти на адміністративні кордони Луганської області.


На Бахмутському напрямку, за підтримки артилерії, противник вів бойові дії в районі Олександропілля. За результатами вогневого ураження Силами оборони зазнав втрат та відступив. Вів наступ в районах Липового та Трипілля, успіху не має.


На Авдіївському напрямку російські окупанти зазнали втрат в районі населеного пункту Красногорівка. Артилерія рашистів намагаються стерти Авдіївку з лиця Землі.

 

На Курахівському напрямку ворог вів штурмові дії в районі Мар’їнки, успіху не мав. Обстрілиював Новомихайлівку та Володимирівку. Завдав авіаційних ударів по населених пунктах Нікольське та Катеринівка.


Маріуполь. Азовське море стало морем спільного користування Росії та «ДНР», заявив віце-прем’єр маріонеткового уряду Криму колаборант Мурадов.

 

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник намагався закріпитись на займаних рубежах, обстрілював позиції Сил оборони та цивільну інфраструктуру.

На Південнобузькому напрямку ворог активних бойових дій не проводив. Здійснював обстріли позицій Сил оборони із застосуванням мінометів та ствольної артилерії. Нарощує систему протиповітряної оборони.


На Бессарабському напрямку ситуація змін не зазнала.