52 день активної фази російсько- української війни: ситуація на фронті і в тилу

  Оперативне зведення від Генштабу ЗСУ на початок 16 квітня 2022 року


На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без змін: противник активних дій не здійснював.


На Слобожанському напрямку російські загарбники продовжують обстрілювати Харків. В районі міста Ізюм рашисти зосередили біля 22-ох батальйонних тактичних груп. Схоже, збираються у наступ.


На Донецькому і Таврійському напрямках ворог намагається оволодіти н.п. Попасна та Рубіжне. Продовжують чинити героїчний спротив рашистам оборонці Маріуполя.


На Південнобузькому напрямку російські війська намагаються відновити боєздатність своїх пошарпаних підрозділів, поповнюють запаси боєприпасів та ПММ, здійснюють інженерне обладнання позицій в районах населених пунктів Любимівка, Петрівка, Хрещенівка.

 

З метою виснаження наших військ ворог продовжує періодично обстрілювати наших захисників  в районі міста Торецьк, готується до активізації бойових дій в районі Авдіївки.


На Сєвєродонецькому, Попаснянському напрямках рашисти збільшили інтенсивність обстрілів позицій ЗСУ. Суттєвих змін в обстановці не відбулося.

 

На тимчасово окупованих територіях українці продовжують чинити спротив російським окупантам

 

  В Херсоні місцеві жителі масово вивішують українську символіку на будівлях міста.


В Енергодарі місцеві вчителі відмовляються працювати на умовах окупаційної адміністрації та намагаються дистанційно проводити уроки за українськими навчальними програмами.


В багатьох містах Донецької області українські вчителі на вимогу рашистів та місцевих колаборантів відновити навчальний процес на умовах окупаційної адмінісрації заявили: «Ми в цьому шапіто участі брати не будемо!».


В Скадовську окупанти змінили прапори України на адмінбудівлях на ганчірки “аквафреш”. У відповідь працівники міської ради відмовилися виходити на роботу і заявили, що не будуть співпрацювати з ворогом.