50 доба російського вторгнення: оперативна інформація станом на 18:00 14.04.2022 р. – Генштаб ЗСУ

  Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що ворог намагається завершити підготовку до наступальної операції в Східній операційній зоні. Триває нарощування авіаційного угруповання та системи управління військами.

 

  Для ведення бойових дій на території України російські окупанти здійснюють підготовку додаткових підрозділів зі складу Північного флоту та 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ. За наявною інформацією, у 126-й окремій бригаді берегової оборони (Перевальне) та 127-й окремій розвідувальній бригаді (Севастополь) втрати складають понад 50 відсотків особового складу.

 

  Командуванню російської армії не вдається виконати плани з мобілізації людського ресурсу на Північному Кавказі для участі у війні проти України. Основною причиною є небажання населення зазначеного регіону брати участь у бойових діях. У зв’язку з критичною ситуацією, що склалася з комплектуванням особовим складом бойових підрозділів, командування ЗС РФ планує почати новий процес мобілізації на загальноросійському рівні. З метою приховування, мобілізація буде проводитись паралельно з плановим призовом на військову службу.

 

  На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. 

 

  На Сіверському напрямку противник проводить перегрупування підрозділів з їх подальшим зосередженням у прикордонних з Україною районах. З території Брянської та Курської областей відбувається переміщення військових підрозділів у Бєлгородську і Воронезьку області РФії.

 

  На Слобожанському напрямку російські окупанти проводять розвідку ймовірних напрямків наступу. Продовжуються обстріли Харкова. Окупанти продовжують підготовку до активних дій в районах населених пунктів Слов’янськ та Барвінкове.


  У місті Бєлгород (РФія) ворог розгорнув підрозділ інформаційно-психологічних операцій збройних сил російської федерації з метою інтенсифікації заходів психологічного впливу на підрозділи сил оборони України та цивільне населення Харківської області. Мета – деморалізація та припинення опору.

  На Донецькому напрямку ворог, за підтримки авіації та артилерії, продовжує ведення наступу на окремих напрямках. Основні зусилля зосереджує на встановленні контролю над населеними пунктами Попасна, Рубіжне, Сєвєродонецьк та Слов’янськ.

 

  Противник здійснював спроби прориву нашої оборони в районах населених пунктів Рубіжне, Новотошківське і Мар’їнка, але успіху не мав.

 

  Рашисти продовжують завдавати авіаційних ударів по Маріуполю.

 

  На Південнобузькому напрямку суттєвих змін в обстановці не відбулося.

 

  В Чорноморській та Азовській операційних зонах корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання щодо ізоляції району ведення бойових дій та ведення розвідки.