Сьогодні, 19 січня,  християни православні та греко-католики відзначають Хрещення Господнє, яке є одним з найважливіших церковних свят. У цей день Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в річці Йордан. Саме після Хрещення Ісус почав освічувати людей, осяюючи їх світом істини.

 

У церкві свято має назву Богоявлення, оскільки під час Хрещення Ісуса відбулося особливе явлення всіх трьох ликів Бога: Бог Отець з небес свідчив про Сина, що хрестився і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Ісуса, підтверджуючи таким чином Слово Отця.

 

Між собою українці святкування, що проходять у день Богоявлення та Хрещення Господнього, називають: Водо́хреще, Водо́хрещі, Водо́хрище, Водо́хрища, Водохре́стя, Водосвя́ття, Водохрищі, Йордан, Єрдань, Ордань.

 

В Україні, Білорусі, Греції, Болгарії, Росії на свято Богоявлення, або Водохреща освячують воду. Іноді освячення проводиться прямо на водоймах у спеціально пробитих ополонках, які називають «йордань», в спогад про хрещення Ісуса Христа в Йордані. Церемонія освячення води відбувається просто неба, на берегах річок, струмків, озер. Напередодні з льоду вирубували великий хрест («йордан») і ставлять поруч з ополонкою, яку часто також вирубують у формі хреста.

 

У Православній Церкві України переконують, що масові хрещенські купання до давніх українських християнських  традицій відношення не мають. В українського народу традиції пірнання посеред зими в ополонку, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було до кінця 20 століття. У ПЦУ нагадали, що церковного припису щодо потреби у день Богоявлення занурюватися у святу воду — як такого немає.

 

Але, хто протягом року займається обливанням, і “моржуванням”, має достатню підготовку і бажання – може спробувати «свої сили». Про всяк випадок в Україні на час святкування Водохреща на водоймах України вже обладнано понад 600 рятувальних постів, чергуватиме майже 2 тисячі рятувальників, 375 одиниць техніки ДСНС.

 

Нагадуємо:

Слідкуйте за нами

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Михайло Забродський. Інтерв’ю про нову армію, старі проблеми та велику політику
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial