13-Й ФОРУМ «ЄВРОПА-УКРАЇНА» ВІДБУВСЯ В ПОЛЬСЬКОМУ ЖЕШУВІ

Голова Ради ветеранів України при Мінветеранів та представник нашого Руху Владимир Лагута (Володимир Лагута) прийняв участь в 13-ому Форумі «Європа-Україна», який відбувся в Польському Жешуві:

“Не можливо досягти миру, якщо в цьому мирі зацікавлена лише одна сторона. Для досягнення миру потрібна зацікавленість в цьому обох сторін. І я маю на увазі не так званих лідерів незаконних збройних формувань, які зокрема воюють на Донбасі. Адже ці люди розуміють, що вони злочинці і рано чи пізно постануть перед судом, що явно не в їхніх інтересах, а відтак не в їх інтересах наближати й мир.

Цю просту істину, усвідомлену під час бойових дій, ще на початку війни, коли російські війська почали обстрілювати нашу територію та переходити кордон, нагадав іноземним колегам, для яких, можливо, це досі не до кінця так однозначно.

А ще під час своєї участі в 13-ому Форумі «Європа-Україна», який відбувся в Польському Жешуві висловився на тему так званої реінтеграції Донбасу. Під час дискусійної панелі «Трансформація українського Донбасу: від війни до миру» порадив спікерам та слухачам дивитись ширше на питання реінтеграції мешканців Луганської та Донецької областей. Адже хто ті мешканці і де вони зараз? Під окупацією знаходиться лише близько третини цих областей і звісно мешканців тої території треба реінтегрувати до українського простору. Але разом з тим, мільйони людей покинули свої домівки через війну та дії окупантів і перебрались до інших регіонів України. Наразі вони мешкають і у Львові, і в Житомирі, Києві і решті міст нашої держави. Вони так само потребують допомоги та реінтеграції.

Крім того – від війни постраждали далеко не лише мешканці Луганської та Донецької областей, а жителі всієї країни, які вирішили захищати її від окупанта.

Учасники бойових дій, після повернення з фронту, потребують допомоги в реінтеграції їх до цивільного життя. Ці люди з бойовим досвідом, з великим потенціалом, люди, котрі свідомо зробили свій вибір – стали на захист країни. Не варто забувати, що багато з них повернулись з пораненнями, травмами, каліцтвами, що в нашій країні з’явилось чимало родин загиблих захисників, які також потребують допомоги і є жертвами війни на сході.

Нам потрібно консолідувати зусилля і допомагати всім, кого так чи інакше торкнулась війна.

Піклування та якісні соціальні гарантії для наших ветеранів та внутрішньо переміщених осіб, які втекли від війни і мешкають на контрольованій Урядом України території мають стати тим заохоченням для тих, хто лишився на окупованій території. Лише наш власний приклад розвинутої економіки, високих соціальних стандартів, пенсій, зарплат змусить людей, запаморочених російською пропагандою, позбутись своїх марних уявлень про «руській мір», який їм обіцяв ворог, а замість того приніс війну та життя в ніким не визнаних псевдо-республіках.

PS: Олег Височан (Oleh Vysochan) друже я вдячний тобі за можливість приймати участь в таких заходах! І нагадувати “втомленим” що ми Захищаємо суверенітет і територіальну цілісність України, і це є справою всього Українського народу.