Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з візитом в Донецькій області 5 липня, відвідав меморіал  воїнам антитерористичної операції (АТО), розташований між Краматорському і Слов’янському. Про це повідомляється на сайті «Донецьких новин».

За словами Зеленського, з ключового бою, на цьому самому місці, почалося звільнення північного Донбасу. Він вшанував хвилиною мовчання загиблих захисників України і виступив з промовою. «У річницю визволення Краматорська, Слов’янська та Бахмута ми дякуємо тим, завдяки кому над цими містами знову з’явилися українські прапори. Це наші військові, наші добровольці, правоохоронці, волонтери. Всім вам велике спасибі! Ви зробили це, незважаючи на чисельну перевагу противника », – сказав Зеленський.

Він також зазначив воїнів, які героїчно відстояли краматорський аеропорт, були 47 днів в оточенні і 17 днів перебували практично без води, і звичайних жителів, які їм допомагали. «Особлива подяка звичайним людям, місцевим жителям всіх цих міст. Спасибі вам, ви не стояли осторонь, ви не боялися виходити на вулицю з українськими прапорами, пережили страшний час без води, без зв’язку. Без світла. А хтось, ризикуючи своїм життям, пробирався в краматорський аеропорт, щоб просто допомогти нашим військовим, які тримали оборону. А потім з’явилися білборди – “Слов’янськ – це Україна”. І ви, саме ви, створили бренд, який підхопили всі звільнені міста України. Я знаю, що саме завдяки волонтерам і активістам на цьому місці був закладений меморіальні камінь на честь загиблих героїв України. А з часом, завдяки звичайним людям з різних міст України був побудований меморіал. І я, чесно кажучи, в шоці, що держава ніяк вам не допомагало. І ніхто з високих чиновників сюди не приїздив. Такого не повинно бути. Я нічого вам не обіцяю, але я впевнений, що такого не буде. Я зараз не тільки про НЕ участь держави в будівництві меморіалу. Ми будемо робити все, щоб можна було сказати – “Донбас – це не просто Україна. Донбас – це багата і процвітаюча Україна” », – сказав президент.

 

Відео

💙💛 Мрії про Україну – 2019
{"popup_fix":"false"}
Більше відео